PIELGRZYMKA DO RZYMU NA ZŁOTY JUBILEUSZ 50-LECIA – autokarowa

PIELGRZYMKA DO RZYMU
NA ZŁOTY JUBILEUSZ 50-LECIA
ODNOWY CHARYZMATYCZNEJ W KOŚCIELE KATOLICKIM
29 maja - 6 czerwca 2017

Dzień 1 29.05.2017 poniedziałek
Elbląg 23.00 (28.05.2016) – Msza święta, pakowanie autokaru i rozpoczęcia pielgrzymki. Przejazd do Czech i wjazd do Austrii. Przejazd przez Alpy i wjazd do Włoch. Okolice Tarviso - NOCLEG.

Dzień 2 30.05.2017 wtorek
ŚNIADANIE. WENECJA - zwiedzanie „miasta gondolierów”: Plac oraz Bazylika Św. Marka, Pałac Dożów weneckich. Przejazd do hotelu pod Rzymem i zakwaterowanie. OBIADO-KOLACJA I NOCLEG.

Dzień 3 31.05.2017 środa
ŚNIADANIE. WATYKAN Plac Świętego Piotra 10.00 - AUDIENCJA GENERALNA U PAPIEŻA FRANCISZKA. WATYKAN - Zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra i modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II. RZYM 16.00 – spotkanie ewangelizacyjne i modlitwa w wybranym miejscu Wiecznego Miasta. Bazylika Wielka Matki Bożej 18.00 – uroczysta Msza święta Wielkiego Jubileuszu Charyzmatyków. Powrót autokarem do hotelu: OBIADO-KOLACJA I NOCLEG.

Dzień 4 1.06.2017 czwartek
ŚNIADANIE. RZYM - Bazylika Wielka Św. Jana na Lateranie 9.30 – Szkoła Ewangelizacji w ramach Wielkiego Jubileuszu Charyzmatyków. (alternatywnie udział w sympozjum teologicznym oraz warsztatach ewangelizacyjnych).
RZYM zwiedzanie: Bazylika Św. Jana na Lateranie i Święte Schody, Bazylika Świętego Krzyża Jerozolimskiego.
Bazylika Wielka Św. Jana na Lateranie 15.00 – uroczysta Msza święta Wielkiego Jubileuszu Charyzmatyków. OBIADO-KOLACJA w restauracji w centrum Rzymu.
20.30 - Jubileuszowy Festiwal Młodzieży (alternatywnie: spotkanie modlitewne dla kapłanów). Powrót autokarem do hotelu: NOCLEG.

Dzień 5 2.06.2017 piątek
ŚNIADANIE. RZYM 9.30 – braterskie spotkanie liderów wspólnot chrześcijańskich żyjących Duchem Świętym. RZYM zwiedzanie: Colosseum, Forum Romanum, Ołtarz jczyzny, Kapitol, plac Wenecki, Forum Augusta i Cezara, plac Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Przejazd autokarem do centrum wystawienniczego pod Rzymem. FIERA DI ROMA 16.00 – spotkanie Światowego Jubileuszu Charyzmatyków. Powrót autokarem do hotelu: OBIADO-KOLACJA I NOCLEG.
Dzień 6 3.06.2017 sobota
ŚNIADANIE. RZYM Bazylika Wielka Św. Pawła za Murami 9.30 – Msza święta z Maryją w Wieczerniku. RZYM zwiedzanie: Bazylika Św. Pawła za Murami, Termy Karakalli, Mury Aureliańskie, Circo Massimo.
Circo Massimo 16.00 – Czuwanie modlitewne z OJCEM ŚWIĘTYM FRANCISZKIEM w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Powrót autokarem do hotelu: OBIADO-KOLACJA I NOCLEG.

Dzień 7 4.06.2017 Niedziela Zesłania Ducha Świętego
ŚNIADANIE. WATYKAN Plac Świętego Piotra 9.30 – Uroczysta Msza Święta Złotego Jubileuszu Odnowy Charyzmatycznej pod przewodnictwem PAPIEŻA FRANCZISZKA. W godzinach popołudniowych wyjazd z Rzymu. ASYŻ - zwiedzanie miasteczka Św. Franciszka: kościół Św. Klary, Bazylika Św. Franciszka, Bazylika Matki Bożej Anielskiej. Chiusi - OBIADO- KOLACJA i NOCLEG.

Dzień 8 5.06.2017 poniedziałek
ŚNIADANIE w formie suchego prowiantu i wczesny wyjazd. Przejazd przez Dolomity i Alpy do Austrii. Wjazd do Czech. Okolice Brna - OBIADO- KOLACJA i NOCLEG.

Dzień 9 6.06.2017 wtorek
ŚNIADANIE. Chałupki 11.00 - przyjazd do Polski. CZĘSTOCHOWA - Msza Święta. ELBLĄG 24.00 - Zakończenie pielgrzymki.

Cena 1880 zł

ŚWIADCZENIA w cenie
autobus turystyczny - posiadający: klimatyzację, DVD/CD, ekspres do kawy, WC
noclegi w hotelach – 7 noclegów we Włoszech w hotelach**/*** i pokojach 2-3 osobowych z łazienką; 1 nocleg w czeskim hotelu turystycznym (pokoje 2-3 osobowe w segmencie z łazienką);
wyżywienie - 8 śniadań kontynentalnych i 7 obiado-kolacji;
ubezpieczenie - osób od nieszczęśliwych wypadków i leczenia za granicą NNW i KL-AXA;
obsługa - pilota na trasie przejazdu, opieka księdza duszpasterza
podatek VAT

Cena nie zawiera
OPŁATA REJESTRACYJNA JUBILEUSZU I OPŁATY ORGANIZACYJNE. W koszt uczestnictwa nie są wliczone opłaty przejazdowe, transfery w Rzymie, Wenecji oraz przewodnik w Rzymie, Wenecji i Asyżu. Obowiązkowo 100 euro.
BILETY WSTĘPU. W koszt uczestnictwa nie są wliczone bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Wartość ok. 30 euro. Jest to koszt dobrowolny.
INFORMACJE DODATKOWE
MODLITWA. Czas Mszy świętej oraz innych praktyk duchowych nie został ujęty w programie, ponieważ jest uzależniony od szczegółowego przebiegu każdego dnia i będzie podawany na bieżąco.
KOSZT PIELGRZYMKI planowany jest dla grupy 35 osobowej.