PIELGRZYMKA DO LIBANU św. Charbel i inni święci.

PIELGRZYMKA DO LIBANU
św. Charbel i inni święci.
19 – 27.10.2017 r

(z Ks. Ryszardem Półtorakiem)
Dzień 1
Wylot (z Warszawy) w godzinach wieczornych Lufthansą do Frankfurtu, później przelot do Libanu.
Dzień 2
Przylot do Bejrutu, transfer do domu pielgrzyma, zakwaterowanie, odpoczynek. Późne śniadanie, wyjazd do Annaya do Sanktuarium św. Charbela. Msza św., zwiedzanie, czas wolny na modlitwę, zakupy pamiątek. Powrót na kolację i nocleg.
Dzień 3
Śniadanie, wyjazd w kierunku CEDRÓW LIBAŃSKICH – po drodze postój w rodzinnej wiosce św. Charbela Bekaa Kafra (1800 m.n.p.m.), uczestnictwo we mszy św. zwiedzanie domu rodzinnego świętego Chabela, przejazd do miasteczka BASZARRI (BECHARRE), słynącego z pięknych krajobrazów. Tu urodził się i tworzył Khalil Gibrane – libański poeta, nowelista i malarz. Przyjazd do Rezerwatu Cedrów (2000 m.n.p.m. Pod opieką UNESCO), czas wolny na zwiedzanie parku. Przejazd do wspaniałego kanionu zwanego Wadi Kadisz (Święta Dolina, pod opieką UNESCO), pełnego klasztorów i pustelni. Przejazd do monastyru św. Antoniego i Izajasza. Powrót na kolację i nocleg.
Dzień 4
Śniadanie, wyjazd w kierunku Annaya – wsi znajdującej się ok. 18 km na wschód od Byblos. Annaya jest znanym chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Charbela Makhloufa – w 1965 r. o. Charbel został beatyfikowany, a w 1977 r. kanonizowany przez papieża bł. Pawła VI, co roku grób świętego odwiedza ponad 4 miliony wiernych, do dziś zarejestrowano ponad 24 tys. cudownych uzdrowień. Czas wolny na modlitwę przy grobie świętego i zakup pamiątek i dewocjonaliów. Powrót na kolację i nocleg.
Dzień 5
Śniadanie, wyjazd do Harisa, bardzo ważnego ośrodka pielgrzymkowego chrześcijan libańskich. Jest to miejsce rozwiniętego kultu maryjnego, znajduje się tu Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu założone w 1904 roku. Nawiedzenie Katedry Zakonu Paulistów zbudowanej w stylu bizantyjskim. Przejazd do Himlaya wioski św. Rafki, msza św. i kolacja w sanktuarium Matki Bożej Wyzwolenia w Bikfaya w domu księży Jezuitów. Powrót na nocleg.
Dzień 6
Śniadanie, wyjazd do Jrabata – miejsce kultu św. Rafki. Została beatyfikowana w 1985 r.
i kanonizowana 2001 r. przez naszego papieża św. Jana Pawła II. Przejazd do Kfifane, miejsca, gdzie św. Hardini i św. Charbel uczyli się w seminarium duchownym, msza św., czas wolny na zakup dewocjonaliów. Nawiedzenie klasztoru prawosławnego Matki Bożej Światła oraz Matki Bożej Lasu nad brzegiem Morza Śródziemnego. Powrót na kolację i nocleg.
Dzień 7
Śniadanie, wyjazd do sanktuarium bł. Jakuba Kapucyna, nawiedzenie sanktuarium, msza św., przejazd do Batroun, nawiedzenie kościoła św. Szczepana, przejście do cerkwi Matki Bożej Pani Morza i oglądanie umocnień nadmorskich wybudowanych przez Fenicjan (ok. 2000 p.n.e.). Przejazd do Byblos, najwspanialszego niegdyś portu fenickiego, skąd eksportowano drewno cedrowe do Egiptu. Jest to też miejsce powstania alfabetu fenickiego. wynalezienia pieniędzy. Znajdują się tutaj zabytki wpisane na listę UNESCO - mury obronne, kościół św. Jana, zamek krzyżowców i inne. Czas wolny na starym bazarze
tureckim. Powrót na kolację i nocleg.
Dzień 8
Śniadanie, wyjazd centrum Bejrutu, następnie zwiedzenie katedry maronickiej św. Jerzego, spacer po odnowionym Down Town (Stare Miasto), przez wykopaliska z czasów rzymskich do kościoła Kapucynów z relikwiami świętych libańskich. Przejazd do Corniche - tętniącego życiem deptaku wzdłuż morskiego brzegu, czas wolny na odpoczynek nad Morzem Śródziemnym. Przyjazd do Magdouche, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Oczekującej, msza święta w Grocie Oczekiwania. Przejazd do Sydonu, biblijnego miasta z zamkiem krzyżowców, karawanserajem oraz dobrze zachowaną mediną. Czas wolny na zakupy. Powrót na kolację i nocleg.

Dzień 9
Po północy transfer z domu pielgrzyma na lotnisko, wylot do (Warszawy), powrót do Polski w godzinach porannych.

Cena : 2350 zł oraz 650 USD płatne po przylocie do Libanu.

Informacje i zapisy: ks. Ryszard Półtorak 605 855 885 Maria Piechowska 503 088 565,
W cenie:

• Przelot samolotem na trasie Warszawa – Frankfurt - Beirut - Frankfurt – Warszawa,
• Transport komfortowym autokarem w Libanie,
• Noclegi w domu pielgrzyma w pokojach 2 os. z prywatnymi łazienkami,
• Wyżywienie w postaci bufetu - śniadania i kolacje,
• Ubezpieczenie podróżne KL i NNW,
• Opiekę licencjonowanego pilota wycieczek,
• Napiwki dla obsługi,
• Rezerwacje miejsc na mszę świętą.
Program jest ramowy i może ulec zmianie jak i kolejność zwiedzania.